Розпорядження кабінету міністрів від 17.06.2019 "Про схвалення Стратегії популяризації української мови до 2030 року “Сильна мова - успішна держава”
З метою забезпечення єднання українського суспільства та зміцнення його української ідентичності, утвердження української мови на всій території України, Уряд схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова успішна держава». Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 17 липня.Нормативно-правовий акт розроблений Міністерством культури України на виконання пункту 427 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік та затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 244-р.Стратегія популяризації державної мови на період до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» визначає мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких спрямована реалізація державної мовної політики, та охоплює практично усі сфери суспільного життя. Що у свою чергу сприятиме підвищенню престижу та авторитетності державної мови, формуванню комфортного та функціонального україномовного середовища на всій території України та для всього її населення, а також створить умови для задоволення мовних потреб українців, які проживають за кордоном.

/Files/images/мовча страт.jpg

ПЛАН ЗАХОДІВ
з реалізації першого етапу (до 2022 року) Стратегії популяризації української
мови до 2030 року “Сильна мова — успішна держава” Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №29 Харківської міської ради Харківської області

Найменування завдання Найменування заходу Строк виконання Відповідальні виконавці Відмітка про виконання
1. Забезпечення неухильного дотримання закладом освіти законодавства в частині провадження освітнього процесу українською мовою на всіх рівнях здобуття освіти · Моніторинг дотримання норм законодавства щодо мови освітнього процесу в закладі освіти Постійно Заступники директора з навчально-виховної роботи Ткаченко М.Ю., Наумова О.А., Фастівець С.О.
2. Підвищення рівня володіння українською мовою працівників для покращення якості викладання предметів та дисциплін шляхом проведення занять, консультацій та через онлайн-платформи, мобільні додатки та інші форми дистанційного навчання · Проведення відповідних занять з педагогічними працівниками закладу освіти Упродовж 2021 року Заступник директора з навчально-виховної роботи Наумова О.А., Вчителі української мови та літератури Прощенко Л.М., Шалімова І.М.
3. Забезпечення моніторингу розвитку української мови · Вивчення думки педагогів, учнів, батьків щодо мовних практик шляхом анкетування Упродовж 2021 року Практичний психолог Рогозянська А.Ю.
4. Розширення сфери застосування української мови педагогічними працівниками та учнями як невід’ємного елемента національно-патріотичного виховання · Брати участь у шкільному та районному етапах дитячо-юнацьких військово-патріотичних ігор Упродовж 2021 року Заступник директора з навчально-виховної роботи Ткаченко М.Ю., заступник директора з виховної роботи Щурова Т.В., вчитель предмету «Захист України» Гусаков С.В.
· Проводити тижні, декади, місячники української мови та національно-патріотичного виховання Постійно Заступник директора з навчально-виховної роботи Ткаченко М.Ю., заступник директора з виховної роботи Щурова Т.В., вчитель предмету «Захист України» Гусаков С.В.
· Проведення бібліотекою школи освітніх і соціокультурних заходів, спрямованих на формування національної ідентичності через українську мову Постійно заступник директора з виховної роботи Щурова Т.В. Бібліотекар Нілова С.В.
· Організовувати виставки, конкурсси, фестиваліі з питань національно-патріотичного виховання у закладі Постійно Заступник директора з навчально-виховної роботи Наумова О.А заступник директора з виховної роботи Щурова Т.В.
· Проведити тематичні дні, тижні української мови та національно-патріотичного виховання учнів Постійно Заступник директора з навчально-виховної роботи Наумова О.А ., заступник директора з виховної роботи Щурова Т.В.
· Використовувати сайт закладу для популяризації української мови серед батьків вихованців Постійно заступник директора з виховної роботи Щурова Т.В., педагог – організатор Сидорова Є.О.
5. Участь у всеукраїнських та регіональних заходах, спрямованих на підтримку і популяризацію української мови · Брати участь у заходах, спрямованих на популяризацію української літератури та мови, підвищення престижу її використання Постійно Заступник директора з навчально-виховної роботи Наумова О.А ., заступник директора з виховної роботи Щурова Т.В. Вчителі української мови та літератури Прощенко Л.М., Шалімова І.М.
· Брати участь у конкурсах різних рівнів з української мови, мовно-літературних конкурсах: - Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; - Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика; - районному етапі обласного фестивалю ораторського мистецтва; - Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!»; - Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник»; - Міському конкурсі знавців української мови «Філолог-ерудит» та ін. Протягом 2021 року Заступник директора з навчально-виховної роботи Наумова О.А., Вчителі української мови та літератури Прощенко Л.М., Шалімова І.М.