Школа заснована у 1973 році. Спочатку вона діяла як районний загальноосвітній заклад. Лише завдяки діяльності директора школи Дроботько В.І. вона у 1976 році набула статусу спеціалізованої школи.
Згадує Кравченко Людмила Іванівна, директор школи з 1980 по 1998 роки, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України:

- ГОЛОВНИМ ЗАВДАННЯМ ДЛЯ МЕНЕ БУЛО ПРОДОВЖЕННЯ І РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙ ШКОЛИ. ХОТІЛОСЯ ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ У ШКОЛИ БУЛО СВОЄ "ОБЛИЧЧЯ", ЯКЕ Б ВІДРІЗНЯЛО ЇЇ ВІД ІНШИХ ШКІЛ І ПО ЯКОМУ Б ВСІ МОГЛИ ДІЗНАТИСЯ УЧНЯ АБО ВИПУСКНИКА 29-ОЇ. ЗАВДЯКИ ВИСОКОМУ ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ ПЕДАГОГІВ, ТВОРЧІЙ АТМОСФЕРІ В КОЛЕКТИВІ, САМОВІДДАНІЙ РОБОТІ ЗАВУЧІВ - ПОХОДЕНКО Л. І. І СМОЛЕНКО Л.Я., РОВНОЙ А.І., КОТЕНЕВОЙ В.Н., ЗУБЦОВОЇ Т.Б. ШКОЛА МІЦНО ЗАЙНЯЛА ЛІДИРУЮЧЕ МІСЦЕ СЕРЕД ШКІЛ ДЗЕРЖИНСЬКОГО РАЙОНУ І МІСТА ХАРКОВА. ЇЇ ВІЗИТНОЮ КАРТКОЮ СТАЛА ПОГЛИБЛЕНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ ПО АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ. НА КАФЕДРІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У ТОЙ ЧАС ТРУДИЛИСЯ ЧУДОВІ ПЕДАГОГИ, СПРАВЖНІ МАЙСТРИ СВОЄЇ СПРАВИ ВАСИЛЬЕВА Н.О., СИДОРОВА Н.В., МІРОШНІЧЕНКО Н.А., ГУНДЗЯ І.А., ТОМАЄВА В.І. ТА ІНШІ. УЧНІ НАШОЇ ШКОЛИ ПЕРЕМАГАЛИ НЕ ТІЛЬКИ В РАЙОННИХ І ОБЛАСНИХ ОЛІМПІАДАХ, АЛЕ І В МІЖНАРОДНИХ КОНКУРСАХ, ЇЗДИЛИ НА СТАЖУВАННЯ В США, АНГЛІЮ, ШВЕЦІЮ І НІМЕЧЧИНУ. НЕ ВИПАДКОВО СЮДИ ПРАГНУЛИ ПОТРАПИТИ ДІТИ ЗІ ВСІХ РАЙОНІВ МІСТА. ГОЛОВНЕ, ЩО ВСІ ЦІ РОКИ МЕНЕ ОТОЧУВАЛИ В ШКОЛІ ПРЕКРАСНІ ЛЮДИ - МОЇ КОЛЕГИ, НА МІЙ ПОГЛЯД, ОДНІ З КРАЩИХ ТОДІ ПЕДАГОГІВ В РАЙОНІ І МІСТІ. ЦЕ - НЕ ТІЛЬКИ ПРОФЕСІОНАЛИ ВИСОКОГО КЛАСУ, АЛЕ І СПРАВЖНІ ТРУДІВНИКИ, ДЛЯ ЯКИХ ШКОЛА - І БУДИНОК, І СІМ'Я, І РОБОТА. Я ПАМ'ЯТАЮ І ЛЮБЛЮ ВСІХ СВОЇХ КОЛЕГ, ВДЯЧНА ЇМ ЗА СПІВПРАЦЮ І ПІДТРИМКУ ВСІ ЦІ РОКИ. ЗДОРОВ'Я, ДОБРА, УСПІХІВ ВАМ, ДОРОГІ КОЛЕГИ.