Педагогічний колектив проводить експериментальну роботу в напрямах:
- особливості педагогічного керівництва навчально-виховним процесом розвитку комунікативних здібностей учнів в школі;
- правове виховання учнів.

Фомичова Олена Леонтіївна, директор ХСШ № 29, очолює колектив школи з травня 2002 року. У 2007 році Олена Леонтіївна відмічена Подякою Харківського міського голови Добкіна М.М.

У школі працює 34 педагогів, з них мають кваліфікаційну категорію:
- вищу – 18;
- першу – 7;
- другу – 2;
- спеціаліст – 7.

Педагогічне звання «Вчитель-методист» мають 5 вчителів.
Педагогічне звання "Старший вчитель" має 3 вчителя.
Наукове звання кандидата педагогічних наук має 1 вчитель.

Відмінник освіти України Романєєва Ірина Вікторівна нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

У школі щорічно проводяться семінари для слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ ХАНО з англійської мови. Крім того, школа є базовою для педагогічної практики студентів Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.

Вчителі школи беруть активну участь в підготовці методичних робіт. Роботи наших вчителів відмічені дипломами обласного педагогічного ярмарку:

Вчителі Романєєва І. В., Щурова Т.В., Чернишова Ю.Т., Загоскіна М.Е., Підченко Е.В., Ткаченко М.Ю. систематично розміщують свої статті в наочних журналах, видають методичну допомогу. Впродовж 2007-2012 років видано 34 навчальних посібників (по етиці, англійській мові, англійській літературі, читанню, російській літературі, зарубіжній літературі, історії, художній культурі).

Педагогічний колектив бере активну участь в колективних формах роботи. У школі постійно діють семінари вчителів:
- початкової школи;
- англійської мови (керівник Наумова Е. А.).

Колектив школи бере участь в конкурсах педагогічної майстерності. Вчителька англійської мови Чернишова Ю.Т. стала переможницею районного етапу в номінації «Англійська мова» "Вчитель року - 2009". Вчителька обслуговуючої праці Курганська С.Є. стала переможницею районного етапу в номінації «Обслуговуюча праця» "Вчитель року - 2010".

У 2010 році проведено майстер-клас учителем вищої категорії, учителем-методистом Романєєвою І.В., на якому відбулась презентація форм і методів викладання предметів гуманітарного циклу. Тема майстер-класу: Интерактивное обучение на уроках русского языка и литературы.

У 2012 році вчитель російської мови та літератури, художньої культури та етики Романєєва І.В. стала переможницею районного етапу та призером міського етапу конкурсу "Вчитель року - 2012" в номінації «Етика».

Шкільний психолог Рогозянська А.Ю. дає рекомендації щодо формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних перевантажень учнів.

Велика увага в школі приділяється роботі з обдарованими дітьми. Наші учні щорічно беруть участь у Всеукраїнських олімпіадах по базових дисциплінах.
За чотири роки переможцями II етапу стали – 43 учнів, III етапу – 3 (економіка, література, англійська мова).
Певна робота проводиться з підготовки учнів до участі в конкурсі-захисті наукових робіт учнів-членів МАН. У 2007 - 2010 роках в II етапі брали участь 18, стали переможцями 15 учнів. У III етапі брали участь 3 учні, всі стали переможцями.